Referencje

Dworzec Łódź Fabryczna, Łódź, Polska

10 grudnia 2016 otwarto największy i najnowocześniejszy dworzec w Polsce, a trzeci co do wielkości w Europie. Łódź Fabryczna, bo to o niej mowa, to jak dotąd najdroższa zrealizowana inwestycja kolejowa w Polsce z najdłuższym, ponad dwukilometrowym tunelem. Dlatego też, mamy ogromny zaszczyt poinformować, iż nad bezpieczeństwem pożarowym podróżnych przebywających w tym trzykondygnacyjnym i rozległym obiekcie, czuwa dźwiękowy system ostrzegawczy marki TOA. Dzięki zastosowaniu niestandardowych rozwiązań w postaci modułowych zestawów głośnikowych serii HX-5 udało się uzyskać znakomity poziom zrozumiałości mowy, nawet w tak trudnych warunkach akustycznych.

Dodatkowym wyzwaniem postawionym wykonawcom projektu była integracja DSO z systemami zarządzania budynkiem GEMOS oraz informacji podróżnych.

Dworzec multimodalny Łódź Fabryczna składa się z dwóch połączonych budynków: dworca autobusowego wraz z wielopoziomowym parkingiem podziemnym oraz dworca kolejowego. Za nagłośnienie tych obszarów odpowiada rozproszony w trzech lokalizacjach system VX-2000 wraz z zestawami głośnikowymi serii: BS-680FC, F-2000, SC-630M.