Soundcheck

Planowanie systemów elektroakustycznych.

Niezależnie od tego czy projektujemy rozległe centrum handlowe, kameralne butiki, stadion olimpijski, czy kompleks biurowy, warto pamiętać, iż na sposób postrzegania tych miejsc wpływa nie tylko ich oprawa wizualna, ale też (a może przede wszystkim) ich odpowiednia akustyka, która determinuje często użyteczność miejsca pod kątem różnych aplikacji.

Lista czynników, które należy brać pod uwagę podczas projektowania systemów nagłośnieniowych jest dość długa. Dodatkowo już na etapie samego doboru sprzętu projektant przebrnąć musi przez dokumentację techniczną urządzeń, która zawiera wiele informacji niepraktycznych lub wręcz mylących. Szczególną uwagę warto zwrócić na różny sposób przedstawiania przez wielu producentów mocy znamionowej głośnika – zazwyczaj w sposób sztucznie zawyżający wartość tego parametru.

Aby rozjaśnić problem tego, a także innych zagadnień, warto zapoznać się z zamieszczonym na kolejnych stronach poradnikiem tematyki elektroakustycznej. Szerzenie wiedzy z dziedziny techniki nagłaśniania jest częścią misji TOA, jako że celem firmy jest nie tylko dostarczanie wysokiej klasy rozwiązań, ale przede wszystkim gwarantowanie znakomitej jakości odtwarzanego dźwięku.